Načítání...
Odesílání...
Načítání...
Úřední hodiny: PO a ST: 7:30 - 11:30, 12:30 - 17:00
Místo konání: zámek Bludov
Datum konání: 11.07.2025
Čas konání: 19:00
Výjimečný koncert se uskuteční v pátek 11. července 2025 od 19 hodin na zámku Mornstein-Zierotin v Bludově. Akce je součástí festivalu Klášterní hudební slavnosti, který každoročně přináší do regionu kvalitní koncerty klasické hudby v unikátních historických prostorách.
Soubor Czech Ensemble Baroque Quintet uvede na koncertě madrigaly Alessandra Scarlattiho a Antonia Lottiho – skladby, které se jen zřídka objevují na koncertních pódiích. Především Scarlattiho madrigaly jsou vnímány jako skrytý klenot barokní hudby. Dramaturgie koncertu je proto nejen hudebně poutavá, ale i výjimečná.
„Cílem festivalu je přivážet do menších měst a obcí to nejlepší z české i zahraniční hudební scény. Zámek v Bludově je pro tento intimní program ideálním místem. Věřím, že návštěvníci zažijí skutečně výjimečný večer,“ říká ředitel festivalu Roman Janků.
Czech Ensemble Baroque Quintet tvoří pět vynikajících sólistů, kteří se věnují interpretaci staré hudby, ale i tvorbě 20. a 21. století. Soubor pravidelně vystupuje doma i v zahraničí a je součástí širší platformy Czech Ensemble Baroque, známé svými projekty v oblasti historicky poučené interpretace.
Quintet vystoupí ve složení Pavla Radostová – soprán, Tereza Válková – mezzosoprán, umělecká vedoucí, Martin Ptáček – alt, Jakub Kubín – tenor, Jiří Miroslav Procházka – bas a Ondřej Bernovský – cembalo.
„Přijďte si vychutnat jedinečný koncert v prostorách bludovského zámku – v atmosféře, kde se snoubí krása hudby s kouzlem historie,“ pozval na zámek Roman Janků.
Klášterní hudební slavnosti se letos konají již po devatenácté. Posluchači si mohou vybírat z 21 koncertů na zajímavých místech Jeseníků a v jejich podhůří. Představí se nejen špičkoví hudebníci jako je například Muzica Florea, cembalistka Edita Keglerová, Benda Quartet, Gentlemen Singers či kontratenorista Vojtěch Pelka, ale i talentovaní umělci, které budou zastupovat houslisté Josef Špaček a Matteo Hager, harfista Martin Sadílek nebo dechové kvinteto Alinde Quintet.
Festival bude pestrý i žánrově, vedle klasické hudby zazní třeba šansony v podání Radky Fišarové, písně Osvobozeného divadla zazpívá na zámku ve Velkých Losinách Ondřej Ruml.
Podrobný program s možností zakoupení vstupenek je na www.klasternihudebnislavnosti.cz/program-2025
Obecní úřad Bludov
Jana Žižky 195
789 61 Bludov
Email:
podatelna@ou.bludov.cz
(oficiální podání)
info@ou.bludov.cz
ID datové schránky:
sa8bfg9
IČ: 00302368
DIČ: CZ00302368
Bankovní spojení:
Česká spořitelna, a.s., Šumperk
Číslo účtu: 1905607389/0800 (příjmový účet obce)
Copyright (c) 2020 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Netsimple.